Jak wyczyścić kółka w deskorolce – najlepsze sposoby

The jak wyczyścić kółka w deskorolce

Deskorolka to jedna z ulubionych zabaw młodych ludzi, ale niestety, często kółka deskorolki czyścić trzeba. W końcu, po wielu przejazdach możliwe, że bańki w piastach Octo Surround lub koła czterordzeniowe OJ będą brudne. W takim przypadku warto znać metody jak wyczyścić kółka w deskorolce. W poniższym tekście znajdziesz kilka prostych sposobów, które pomogą Ci utrzymać swoją deskorolkę w dobrym stanie.

Metoda 1: Czyszczenie koła do deskorolki ręcznie

Jednym ze sposobów jak wyczyścić kółka w deskorolce jest manualne czyszczenie. Aby to zrobić, potrzebujesz:

  • Szczotki z miękkim włosiem,
  • Aparatu do mycia,
  • Mydła i wody do mycia naczyń.

Krok 1: Odkręcenie kółka

Pierwszym krokiem jest odkręcenie każdego koła do deskorolki przy pomocy klucza do kółek. Upewnij się, że uważasz na nakrętkę, aby jej nie zgubić.

Krok 2: Mycie koła

Następnie, przygotuj aparat do mycia, zalej go wodą z mydłem, a następnie umieść koła w wodzie. Dowolną szczoteczką z miękkim włosiem, czyść koła i piasty dotykając każdej części.

Krok 3: Wypłukanie koła

Po intensywnym wyczyszczeniu każdej części kółka, należy wypłukać koła w czystej wodzie. Najlepiej, jeśli wypłukasz kółka w ciepłej wodzie, aby pozbyć się resztek mydła.

  Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie HP: niezawodny przewodnik krok po kroku

Krok 4: Suszenie koła

Teraz, kiedy koła są już czyste i wypłukane, pozostaje jedynie suszenie. Aby to zrobić, pozostaw koła do wyschnięcia. Najlepiej jeśli umieścisz koła na ręczniku papierowym, aby wchłonął nadmiar wody.

Metoda 2: Czyszczenie koła do deskorolki za pomocą pralki

Jeśli masz możliwość posiadania pralki, to idealnym sposobem jak wyczyścić kółka w deskorolce jest ich czyszczenie w pralce. Potrzebujesz do tego tylko pralki i mydła do prania naczyń.

Krok 1: Umieszczenie kółek w siatce pralniczej

Pierwszym krokiem jest umieszczenie kółek w siatce pralniczej. Upewnij się, że siatka jest zamknięta i zabezpiecza kółka przed wypadnięciem.

Krok 2: Ustawienie prania

Ustaw pranie na program delikatny z ciepłą wodą i dodatkiem mydła do mycia naczyń. Ten program pozwoli na delikatne i dokładne wyczyszczenie kółek.

Krok 3: Wypłukanie kółek w czystej wodzie

Po skończeniu prania i wyciągnięciu kółek z pralki, należy je wypłukać w czystej wodzie, aby pozbyć się pozostawionego mydła.

Krok 4: Suszenie

Kiedy kółka są już czyste i wypłukane, pozostaje jedynie pozostawić je do wyschnięcia. Aby to zrobić, pozostaw je w miejscu o czasie otwartym, by wyschły naturalnie.

Najczęstsze pytania

Jak często trzeba czyścić koła do deskorolki?

Częstotliwość czyszczenia kół do deskorolki zależy od tego jak często jeździsz, jeśli jeździsz często, najlepiej czyścić koła co kilka tygodni. Jeśli zdarza ci się jeździć tylko okazjonalnie, można umyć koła deskorolki raz na kilka miesięcy.

Czy mogę użyć inne środki niż mydło do naczyń?

Tak, istnieje wiele innych środków do czyszczenia kółek, takich jak płyn do mycia naczyń lub proszek do prania.

Czy mogę użyć wapna lub cytrynę do czyszczenia kółek?

Nie, nie powinieneś używać wapna i cytryny do czyszczenia kółek deskorolki. Są to kwaśne produkty, które mogą zniszczyć powierzchnię kółek.

  Jak wyczyścić klosz lampy- Poradnik pomocnika

Podsumowanie

Czyszczenie kół deskorolki jest ważne, aby zachować dobry stan i trwałość koła. Jak wyczyścić kółka w deskorolce zależy od indywidualnych preferencji, ale te metody opisane powyżej są dwoma skutecznymi sposobami. Czyste koła pozwolą na lepszą kontrolę i szybsze przemieszczanie się na deskorolce.