Doradca laktacyjny Poznań, kim jest i czym się zajmuje?

Karmienie piersią jest niezwykle instynktownym stanem. Matka i dziecko zostały tak stworzone, aby stawić czoła tej ważnej chwili. Niemowlę, dopiero co urodzone i mające kontakt z łonem matki, poszukuje i rozpoznaje pierś. Powstająca synchronizacja ma w sobie coś magicznego. Korzystne jest, aby ktoś przekazał jej podstawy instynktownego i naturalnego działania. Tutaj pojawia się specjalista, jakim jest doradca laktacyjny.

 

Doradca laktacyjny Poznań, jakie są jego obowiązki?

W początkowej fazie karmienia piersią mogą wystąpić trudności i niepowodzenia. Dlatego właśnie konieczna jest pomoc osoby, która specjalizuje się w tej kwestii. Doradca laktacyjny jest niezastąpioną, gdy karmienie piersią zaczyna sprawiać kłopoty. Wbrew powszechnym opiniom, karmienie piersią to nie tylko sprawa matki i dziecka. Również ojciec powinien przychodzić na takie spotkania ze specjalistą.

Doradca laktacyjny to certyfikowany specjalista, który pomaga nie tylko w kwestii samego przystawiania piersi. Służy pomocą również, gdy pojawiają się trudności, np. ze zbyt małą ilością pokarmu. Karmienie piersią to także obciążenie dla piersi kobiety. Również tutaj doradcy laktacyjni służy pomocą.

Doradca laktacyjny, kiedy konieczna jest wizyta w poradni laktacyjnej?

Spotkanie świeżo upieczonej mamy z doradcą laktacyjnym jest korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim poprawia wyniki karmienia piersią i dba o zdrowie. Zwiększa satysfakcję kobiety i zaufanie do siebie, jako pielęgniarki i jej rodziny.

Te spotkania mogą odbywać się w różnych etapach. Od momentu ciąży, poprzez pobyt w szpitalu, na porodzie i powrocie do domu kończąc. Na bardzo wczesnym etapie, w czasie ciąży, kobietom przydatne jest posiadanie informacji na temat inicjacji i fizjologii laktacji. W szpitalu wsparcie jest bardzo ważne na początku. W przypadku rozstania z noworodkiem i podtrzymania laktacji.

 

Innym delikatnym momentem jest powrót do domu. W tej fazie doradca laktacyjny, będzie w stanie zapobiec różnego rodzaju problemom.

Poradnia laktacyjna – karmienia piersią

 

Na każdym etapie konsultacji z doradcą laktacyjnym najważniejsza jest cierpliwość. To ona pomoże uporać się z wszelkimi przeciwnościami. Sama kultura karmienia piersią jest sferą intymną. Dlatego ważne jest, by ze swoim doradcą laktacyjnym porozumiewać się prawidłowo i zawiązać nić zaufania.