Jak działają wkłady atramentowe firmy Epson?

We wkładach atramentowych Epson znajdują się malutkie zawory, które pomagają kontrolować przepływ atramentu. Zawory te są otwierane i zamykane przez szereg mikrosilników. Pierwszym krokiem w tym procesie jest podgrzanie atramentu wewnątrz wkładu. Dzięki temu jest bardziej płynny i zwiększa jego lepkość. Drugi krok polega na tym, że magnes wciąga jeden koniec tłoka i popycha go w kierunku drugiego końca, co otwiera zawór wylotowy atramentu. Daje to pewność, że cały atrament został zużyty z jednej strony, zanim inny będzie mógł zostać w nią wciągnięty z innej strony.

Po wyjęciu pustego wkładu z drukarki należy uważać, aby nie dotknąć żadnego z tych małych zaworów, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.

Jaka jest różnica między 3 różnymi typami wkładów atramentowych?

Istnieją trzy rodzaje wkładów atramentowych, które są powszechnie używane w drukarkach atramentowych. Są to kolorowe, czarno-białe i atrament epson. Istnieje różnica między trzema typami wkładów.

Wkłady kolorowe: są dostępne w różnych kolorach i mogą drukować zdjęcia, grafikę, tekst i inne obrazy w żywych kolorach. Używają pigmentów do produkcji kolorów na papierze. Wkłady czarno-białe: są dostępne w odcieniach czerni lub szarości do drukowania tekstu lub obrazów z ostrym kontrastem między jasnymi i ciemnymi obszarami. Używają barwników do produkcji koloru na papierze. Wkład atramentowy firmy Epson: ten typ wkładu jest przeznaczony do drukowania dokumentów z wysokiej jakości wydrukami kolorowymi, takich jak fotografie, grafika, tekst lub inne obrazy w żywych kolorach, w przystępnej cenie. . Wykorzystuje pigmenty do produkcji koloru na papierze. Większość wkładów atramentowych składa się z czterech części: głowicy drukarki, zbiornika z atramentem, układu scalonego (zwykle nazywanego układem PRINT IC) oraz złącza interfejsu. Głowica drukarki zawiera dysze rozpylające atrament na papier, podczas gdy zbiornik z atramentem jest miejscem przechowywania atramentu. PR

  Owocowy interes

Nauka o działaniu wkładów atramentowych

Zrozumienie, jak działają wkłady atramentowe, może pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości drukarki.

Podczas drukowania wkład atramentowy zawiera zbiornik atramentu, który jest podawany przez szereg rurek do głowicy drukującej. Głowica drukująca następnie rozpyla atrament na papierze i tworzy obraz. Działanie wkładu atramentowego jest dość złożone i istnieje wiele części, które muszą być poprawnie zmontowane, aby działał poprawnie. . Typowy wkład atramentowy składa się z trzech głównych części: zbiornika atramentu, głowicy drukującej i podajnika. Zbiornik posiada otwór prowadzący do niego, który jest zakryty gumowym oringiem. We wkładzie atramentowym znajduje się wiele o-ringów, które ograniczają przecieki powietrza. O-ring jest następnie pokryty żywicą epoksydową

Jak zmienić markową drukarkę na tanią drukarkę z wysokiej jakości wydrukami

Drukarka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym biurze. Może służyć do tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów i prezentacji. Z drugiej strony markowa drukarka to wysokiej jakości drukarka, która ma wysoką cenę.

Jeśli szukasz taniej drukarki z wysokiej jakości wydrukami, powinieneś zmienić markową drukarkę na tanią, która ma wiele zalet.

Sprawdź również artykuł: Tusz do drukarki HP 650

Wniosek: to najlepszy czas, aby zmienić markową drukarkę i drukować więcej niż kiedykolwiek przy niższych kosztach