Jak Wyczyścić Klejącą Gumę – Najskuteczniejsze Sposoby!

Guma do żucia towarzyszy nam na co dzień. Jednak, zdarza się, że przypadkiem przylepi się do ubrania, mebli lub dywanu, co z pewnością nie jest przyjemne. Na szczęście istnieją sposoby na usunięcie klejącej gumy. W tym artykule przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby na jak wyczyścić klejącą gumę. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Jak wyczyścić gumę z ubrania?

Sposób 1: Zamrożenie ubrania

Pierwszym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest umieszczenie go w zamrażalce przez około 15-20 minut. Guma stwardnieje i można ją łatwo usunąć, używając nożyczek lub po prostu pociągając ją palcami. Pamiętaj, aby nie uszkodzić tkaniny.

Sposób 2: Użycie oleju

Kolejnym sposobem jest użycie oleju, np. oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub oleju rycynowego. Należy nałożyć niewielką ilość oleju bezpośrednio na gumę i poczekać kilka minut. Następnie delikatnie usunąć gumę, a resztki oleju można usunąć płynem do prania.

Jak wyczyścić gumę z mebli?

Sposób 1: Użycie ocet

Jeśli gumka do żucia przykleiła się do mebli, warto spróbować użyć octu. Należy nasączyć wacik octem i delikatnie pocierać gumę. Można także użyc szczotki do zębów nasączonej octem. Po kilku minutach gumka powinna się oderwać.

Sposób 2: Pasta do zębów

Innym sposobem jest nałożenie na gumę pasty do zębów i delikatne pocieranie przez kilka minut. Warto pamiętać, że pasta do zębów może zniszczyć powierzchnię mebla, więc należy być ostrożnym.

  Jak wyczyścić klej po naklejce z szyby - poradnik krok po kroku

Jak wyczyścić gumę z dywanu?

Sposób 1: Użycie lód

Jeśli gumka do żucia przykleiła się do dywanu, warto umieścić kostkę lodu bezpośrednio na gumce. Kiedy guma zastygnie, można ją usunąć nożyczkami lub palcami.

Sposób 2: Użycie spirytusu salicylowego

Alternatywnym sposobem na usunięcie gumy z dywanu jest użycie spirytusu salicylowego. Należy nasączyć wacik spirytusem i delikatnie pocierać gumkę. Trzeba uważać, aby nie uszkodzić dywanu.

FAQs

Jakie środki ostrożności należy stosować podczas usuwania gumy?

Podczas usuwania gumy należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni. Należy także upewnić się, że używane środki nie farbują tkanin.

Czym można zastąpić spirytus salicylowy?

Alternatywą dla spirytusu salicylowego może być wybielacz.

Czy można usunąć gumę za pomocą suszarki do włosów?

Nie zaleca się użycia suszarki do włosów, ponieważ wysoka temperatura może sprawić, że gumka stanie się bardziej klejąca i jeszcze bardziej się przylepi.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposobów na jak wyczyścić klejącą gumę. Warto wypróbować kilka z nich i zdecydować, który jest najskuteczniejszy w konkretnym przypadku. Dzięki zastosowaniu powyższych metod wyeliminujesz problem klejącej gumy raz na zawsze!