Jak wyczyścić kółka od fotela – poradnik krok po kroku

Kółka foteli są narażone na wiele zabrudzeń i trudno jest je utrzymać w czystości. Ciężko dostępne miejsca, zanieczyszczenia, kurz i brud utrudniają wyczyszczenie kółek od fotela. W tym poradniku krok po kroku dowiesz się, jak skutecznie oczyścić kółka od fotela, aby wyglądały jak nowe.

Jak wyczyścić kółka od fotela – poradnik krok po kroku

Krok 1 – Zbierz potrzebne narzędzia

Przed przystąpieniem do czyszczenia kółek foteli, musisz przygotować odpowiednie narzędzia. Do wyczyszczenia kółek fotela potrzebujesz:

  • miękkiej szczotki,
  • ściereczki,
  • szczotki do zębów,
  • gumek do wyrabiania,
  • odczyszczacza do tapicerki.

Krok 2 – Oczyść kółka od brudu

Po zebraniu potrzebnych narzędzi zdejmij koła od fotela. Możliwe, że będą mocno zabrudzone, a wyczyścienie ich może okazać się trudne. Najpierw należy wyczyścić koła od zewnętrznej strony. Często zdarza się, że zanieczyszczenia z rdzeni koła przedostają się przez otwory na osi.
Możesz użyć do tego gumki do wyrabiania. Wyciągnięcie zanieczyszczeń za pomocą gumki jest dość skuteczne. Masa gumki pozwalam na usunięcie zabrudzeń z koła. W ten sposób możesz usunąć brud z ciężko dostępnych miejsc.

Krok 3 – Czyszczenie kółek od zewnętrznej strony

Kiedy koła fotela są już sucha, możesz przystąpić do wyczyszczenia kółek z zewnętrznej strony. Musisz to zrobić dokładnie, aby pozbyć się brudu i kurzu. Do czyszczenia kółek fotela możesz użyć odczyszczacza do tapicerki.
Jeśli brud jest silnie osadzony, możesz użyć szczotki do zębów. Szczotka pozwoli na usunięcie zabrudzeń ze stref trudno dostępnych. Pokombinuj z narzędziami, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

  Jak wyczyścić klej z butów - poradnik krok po kroku

Krok 4 – Czyszczenie koła fotela od wewnętrznej strony

Kiedy koła fotela są już wyczyszczone z zewnętrznej strony, przyszła pora, aby oczyścić koło od wewnętrznej strony. Możesz użyć do tego szczotki lub odczyszczacza do tapicerki.
W celu uzyskania jak najlepszego efektu, zacznij czyścić koło od środka do zewnętrznej strony. Upewnij się, że szczotka jest dobrze wymoczona w odczyszczaczu do tapicerki.

Krok 5 – Suszenie kółek fotela

Po wyczyszczeniu kółek fotela z obu stron musisz je wysuszyć, aby zapobiec powstawaniu plam i zanieczyszczeń na nowo. Najlepiej, aby kółka suszyć w ciepłym i suchym miejscu. Dzięki temu szybciej wyschną i unikniesz skraplania wody.

FAQs

Jak często powinienem czyścić kółka od fotela?

To zależy od intensywności użytkowania. Jeśli używasz fotela codziennie, to warto czyścić kółka co najmniej raz w miesiącu.

Czy mogę użyć innych środków czyszczących?

Tak, jednak pamiętaj, aby wybrać odpowiedni środek do tapicerki. Nie zaleca się stosowania środków o silnym działaniu chemicznym, ponieważ mogą uszkodzić okładziny fotela.

Podsumowanie

Czyszczenie kółek od fotela może być trudne, ale jest to zadanie wykonalne. Wymaga to jednak kilku narzędzi, czasu i cierpliwości. Przed przystąpieniem do czyszczenia kółek od fotela, przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i wykonaj czyszczenie zgodnie ze wskazówkami z naszego poradnika krok po kroku. Dzięki temu twoje koła fotela będą czyste i bezpieczne w użyciu.