Pytanie do Was

W co najczęsciej inwestujemy

View Results

Loading ... Loading ...
  • SSzef twoim przyjacielem

    Jest to jeden z typowych mitów pracy w korporacji, ponieważ mądrym korporacjom zależy przede wszystkim na tym, aby pracownicy nie byli przeciążeni i znużeni. Dzięki temu są bardziej kreatywni, zaangażowani, mają lepsze pomysły. Pracownik, którego się docenie jest bardziej wydajny i przydatny dla danej firmy. Jeśli pracodawa chce tylko osiągnąć korzyści finansowe to długiej przyszłości …»
  • Co ludzie myślą o marketingu internetowym

    MLM może stać się poważnym biznesem. Wystarczy przejrzeć wyniki finansowe generowane przez największe firmy w branży i okaże się, że są naprawdę pokaźne. Często natomiast pada pytanie, jakie są jego zalety i czym różni się od tradycyjnego biznesu. Dzisiaj trzeba więcej wysiłku włożyć w to, żeby internauta zwrócił uwagę na daną markę, produkt, stronę internetową. …»
  • Potęga małych i średnich przedsiębiorstw.

    Małe i średnie przedsiębiorstwa są siła, która napędza gospodarkę. Dlaczego tak jest, że to nie wielkie firmy tylko właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa napędzają gospodarkę rynkową. Jest tak dlatego, że to właśnie przedsiębiorstwa generują największe obroty. Jest to podyktowane tym, że w ekonomii duże przedsiębiorstwa nie istniały by bez małych, oraz średnich przedsiębiorstw dlatego, że …»
Ciekawostki

Po licencjacie do pracy czy na studia II stopnia?

Studia licencjackie zostały wprowadzone niemal na wszystkich kierunkach studiów w celu dostosowania sposobu studiowania w Polsce do uczelni działających na terenie UE. Przy studiowaniu na kierunkach pozwalających na uzyskanie licencjatu możliwe jest zdobycie zawodu już po okresie trzech lat studiów. Jednocześnie uzyskanie tytułu licencjata jest najłatwiejsze, gdyż jest to tytuł naukowy, który nie wymaga pisania bardzo specjalistycznych prac naukowych.

Po licencjacie można decydować się na kontynuowanie studiów na kierunkach magisterskich: http://www.zpsb.pl/studia-ii-stopnia. Z drugiej strony można decydować się na rozpoczęcie pracy. Zdobywanie doświadczenia zawodowego staje się obecnie coraz ważniejsze, gdyż na rynku pracy właśnie doświadczenie zawodowe wpływa w największym stopniu na możliwość uzyskania pracy oraz na zdobycie dobrze płatnej pracy.
Im wcześniej rozpocznie się realizowanie pracy w danym zawodzie, tym znacznie łatwiej jest zdobyć umiejętności zawodowe, które pozwalają na robienie kariery w danej branży. Z tego powodu po studiach licencjackich warto rozważać nawet przy podejmowaniu studiów magisterskich podejmowanie się realizowania staży zawodowych. Rozwiązaniem, które pozwala na połączenie studiowania i pracy są studia zaoczne, które umożliwiają zawodowe realizowanie się a jednocześnie zdobywanie większej wiedzy w zawodzie.
Gdy posiada się doświadczenie w danym zawodzie znacznie łatwiej jest określić, choćby to, jakie umiejętności zawodowe zwiększać czy to poprzez decydowanie się na studia podyplomowe, czy na różnego rodzaju szkolenia.

Comments are closed.